Skóra znajdująca się w okolicach oczu ze względu na swoją strukturę jest bardzo wrażliwa. Często wystarczy być niewyspanym lub chorym, by pojawiły się tak zwane cienie pod oczami, które nie wyglądają estetycznie. Dlatego wśród ofert wielu profesjonalnych klinik medycyny estetycznej oraz salonów kosmetycznych można znaleźć wiele zabiegów mających na celu ich eliminację.

Redukcja cieni wymaga cierpliwości

redukcja cieni pod oczamiCo prawda cienie są zależne od trybu życia i procesu starzenia się, można jednak znacznie je zredukować udając się na wizytę do specjalisty. Usuwanie cieni pod oczami jest bardzo często przyczyną wizyt w salonach kosmetycznych. Kobiety pragną wpłynąć na wygląd swojej twarzy, by czuć się lepiej samym ze sobą. Wybierając więc jeden z dostępnych na rynku zabiegów gwarantujących zniknięcie ceni muszą zdecydować się na zastosowanie przeszczepu tłuszczu, bądź wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Redukcja cieni pod oczami jest czasochłonne i wymaga cierpliwości. Efekty nie są widoczne od razu, jednak przy zastosowaniu właściwej metody utrzymują się bardzo długo. Przeszczep własnego tłuszczu jest bezpieczniejszy i daje lepsze efekty, natomiast stosowanie kwasu hialuronowego wymaga ponownego zabiegu średnio co 12 miesięcy. Każda klientka najpierw musi zostać zdiagnozowana podczas indywidualnej wizyty z lekarzem, który dobierze sposób prowadzenia zabiegu oraz jego rozległość.

redukcja cieni pod oczamiNie można samodzielnie decydować o sposobie jego wykonania. Aby wzmocnić rezultat lekarz może zadecydować o dodatkowych zabiegach, pod warunkiem, że nie będą one stosowane zbyt często, by nie pogorszyć kondycji skóry. Oczywiście dostępne są również domowe sposoby pielęgnacji oczu, między innymi stosowanie właściwych kosmetyków natłuszczających skórę oraz dostarczających jej substancji odżywczych. Wystarczy pamiętać o codziennym nawilżaniu i oczywiście zmywaniu makijażu przed snem, a można utrzymać efekt młodo wyglądającej skóry przez długi czas. Nie ma jednak gwarancji, że domowa kuracja będzie równie skuteczna co ta profesjonalna z wykorzystaniem specjalnych zabiegów. Bardzo istotne jest, by przez cały rok dbać o skórę twarzy. Tylko dzięki codziennej pielęgnacji i wypoczynkowi można zapobiec pojawianiu się cieni pod oczami, które są częstym problemem wielu kobiet.

Kiedy jednak zmagają się z takim problemem już dość długi czas warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegów w gabinecie kosmetycznym, które wykorzystując nowe technologie są w stanie zmniejszyć obrzęk, bądź całkowicie go wyeliminować. Zyskuje się dzięki temu świetny wygląd ale również samopoczucie.

Kategorie: Uroda

Dodaj komentarz