Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy rozwój zjawiska zwanego tzw. modą uliczną. Spopularyzowaną dziś kulturę miejską zapoczątkowały w przeszłości środowiska hip-hopowe, które ubierały się w charakterystyczny, określony sposób. Nieodłącznym elementem ubioru raperów były tzw. sneakersy – buty sportowe, które wyróżniały się unikatowym kształtem oraz krzykliwą, żywą kolorystyką.

Sneakersy od znanych projektantów

sneakers buty białeWspółcześnie buty te ponownie cieszą się ogromną popularnością wśród różnych środowisk. Najbardziej pożądane są zdecydowanie białe sneakersy, które stanowią ciekawe dopełnienie każdej stylizacji. Swoisty hype na sneakersy zapoczątkowały więc w przeszłości raperzy, których z kolei zainspirowali do tego zwłaszcza koszykarze. Buty te pierwotnie powstały bowiem głównie z myślą o sportowcach, we wczesnych latach 70-tych duże, rozpoznawalne marki zaczęły produkować wygodne buty sportowe o ciekawej, nietuzinkowej kolorystyce, która rzucała się w oczy. Snekearsy są więc odpowiednio zabudowane, ponieważ ich głównym zadaniem była ochrona stopy przed kontuzją. Niektóre modele posiadają nawet specjalną, powietrzną podeszwę, która gwarantuje niesamowitą wygodę i amortyzuje naszą stopę np. podczas skoku. Z czasem obuwie to stało się również bardzo popularne wśród kobiet. Z tego też powodu wiele marek produkuje dziś uniwersalne obuwie unisex, które dedykowane jest dwóm płciom.

sneakers buty białeSneakers – stylowe buty białe, na przestrzeni ostatnich lat zostały spopularyzowane dzięki najsłynniejszym projektantom, którzy zaczęli ubierać w nie modeli na pokazach. Z czasem inspirację tę podchwyciły również blogerki które zaczęły zestawiać owe obuwie m.in. z sukienkami, spódniczkami oraz oficjalnymi, biurowymi kompletami. Białe, skórzane sneakersy pasują więc do większości stylizacji, idealnie sprawdzają się zarówno podczas codziennych obowiązków, jaki bardziej oficjalnych wyjść. Uniwersalna biel pasuje bowiem do większości kolorów, bardzo ciekawym zabiegiem jest np. zestawianie białych butów z kontrastową czernią czy soczystymi, neonowymi kolorami. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że sporo marek oferuje dziś ocieplane buty sportowe, które z powodzeniem można również nosić podczas zimy. Ceny sneakersów są ściśle uzależnione od ich jakości, oraz użytych podczas produkcji materiałów.

Za solidne, skórzane buty, które posłużą nam kilka lat zapłacimy od 400 do 600 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że większość sklepów cyklicznie organizuje różne promocje, podczas których buty te można nabyć w bardzo okazyjnych, atrakcyjnych cenach.


Dodaj komentarz