Bursztyn jest szeroko znany Polakom, gdyż Polska jest największym eksporterem tego kruszcu na świecie. Wydobywany z okolic Jantaru przynosi sławę kraju nad Wisłą i jest nieodłącznym elementem pocztówek, bransoletek czy pierścionków. Dawniej znachorzy dymu z palonego bursztynu używali do odpędzania zarazków, a noszone na szyi w postaci koralików miały wspomagać tarczyce. Oprócz tego, że jest przepiękną ozdobą, z bursztynu robi się także mydło, a nawet kosmetyki. Pora przyjrzeć się zastosowaniu bursztyniana sodu w kosmetologii.

Bursztynian sodu do redermalizacji

xela rederm bursztynianBursztynian sodu, czyli C4H6O4 jest rozpuszczalnym w wodzie, etanolu i eterze związkiem organicznym oraz bardzo ważnym elementem w naszym organizmie – stymuluje cykl Krebsa. Jest obecny w coraz większej liczbie kosmetyków używanych do iniekcji za pomocą mezoterapii. Jego dobroczynne działanie połączone z kwasem hialuronowym daje bardzo szybki efekt jędrnej i rozświetlonej cery. Zabieg polegający na wkłuciu preparatu w głąb skóry właściwej skutecznie wycisza rumień, więc jest skutecznym sposobem na pozbycie się czerwonych zmian skórnych. Bursztynian sodu jest dobrym antyoksydantem – sprawdzi się na każdej kobiecie, która chce powstrzymać postępujący proces starzenia. Kosmetolodzy podkreślają, że zabieg skutecznie powstrzymuje foto starzenie się skóry, które powstaje pod długotrwałej ekspozycji na światło (opalanie się, solarium).

bursztynian sodu zastosowanie

Nowy, rewolucyjny xela rederm powstał z połączenia opisywanego związku organicznego oraz kwasu hialuronowego co sprawdza się w przypadku leczenia odwodnienia skóry, drobnych zmarszczek, utraty blasku lub skłonności do przebarwień skóry. Po wyjściu z kliniki można odczuć wyraźną poprawę w kondycji cery, jak i naskórka. Skóra jest ujędrniona, zmarszczki są wygładzone. Pod zewnętrzną warstwą, choć tego nie da się dostrzec gołym okiem, można za to odczuć poprawienie mikrokrążenia w skórze. Producent gwarantuje też ochronę przed niepotrzebnymi przebarwieniami. Dobroczynne działanie bursztynianu sodu w połączeniu z kwasem hialuronowym można znaleźć w rewolucyjnym xela rederm. Podczas redermalizacji, czyli iniekcji przy pomocy mezoterapii, można zapewnić sobie skórę widocznie odżywioną i pełną blasku.

Jako że zawiera aktywny preparat, po zaaplikowaniu go bardzo szybko podejmuje działania mające na celu poprawę procesów metabolicznych. Bursztynian z kwasem stymuluje do wzrostu produkcji energii w fitoplastrach skóry, przez co przekłada się na poprawę oddychania komórkowego, a to daje w rezultacie ochronę skóry przed uszkodzeniami.

Kategorie: Uroda

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder