Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety. Kobiety przechodzą ją zwykle pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia. Dla kobiet jest to czas nieprzyjemny i trudny, gdyż towarzyszą mu dokuczliwe objawy, takie jak: uderzenia gorąca, napady pocenia się (także poty nocne), bóle głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, zaburzenia koncentracji, zmniejszenie libido, częste zmiany nastrojów, problemy ze snem.

Magnes na menopauzę

 sposób na menopauzęJednym z nieinwazyjnych sposobów radzenia sobie z tymi dolegliwościami jest regularne stosowanie specjalnego magnesu. Jest to naturalny sposób na menopauzę, który pomoże złagodzić nieprzyjemne objawy pojawiające się u kobiet. Urządzenie to przeznaczone jest do noszenia na bieliźnie i ma kształt gruszki. Składa się z dwóch magnetycznych części, które są pokryte plastikiem. Jedną część magnesu (tę większą) nosi się wewnątrz bielizny, a drugą część umocowuje się na zewnątrz. Przymocowywanie go nie jest niczym trudnym. Magnes zaczepia się do bielizny około 10 cm poniżej pępka, następnie odczepia się mniejszy magnesik. Większą część urządzenia umieszcza się przy ciele, a mniejszą część doczepiasz do niej przez bieliznę. Długoterminowe używanie magnesu jest całkowicie bezpieczne. Należy nosić go na okrągło, zarówno w dzień, jak i w nocy. W sytuacjach, gdy to konieczne (opalanie, pływani), możesz odczepić magnes.

 sposób na menopauzęNawet gdy urządzenie nie będzie noszone przez 2,3 dni, nie spowoduje to powrotu nieprzyjemnych objawów. Magnes należy nosić przez cały okres trwania menopauzy. Po 5 latach noszenia należy sprawdzić, czy noszenie magnesu jest nam nadal potrzebne. Gdy po kilku dniach od odczepienia go, objawy nie wracają, możemy na dobre zrezygnować z używania urządzenia. Magnes zachowuje swoje właściwości nawet przez 10 lat. Istnieją badania naukowe, które dowodzą, że regularne noszenie magnesu może być przyczyną likwidacji wzdęć i zatrzymywania wody w organizmie. Efekt oddziaływania magnesu jest widoczny już po kilku dni użytkowania. Magnes można nosić również wtedy, gdy używa się metalowych implantów albo wkładki domacicznej. Z korzystania z niego należy zrezygnować wtedy, gdy ma się wszczepiony rozrusznik serca. Istnieje wiele naturalnych metod, które pomagają złagodzić przykre objawy towarzyszące klimakterium.

Oprócz relaksacyjnych kąpieli z dodatkiem wywaru z ziół, ziołowych herbatek i preparatów z fitoestrogenami, na rynku dostępne są również magnesy. Pole magnetyczne przez nie wytwarzane wpływa łagodząco na organizm kobiety, która jest w trakcie okresu przekwitania.

Kategorie: Zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz