Nasze włosy każdego dnia narażone są na destrukcyjne działanie wiatru oraz słońca, które mogą je wysuszać oraz osłabiać. Coraz więcej osób boryka się dziś również z wypadaniem włosów, które tracą przez to naturalną objętość oraz zdrowy blask.

Henna odżywia włosy

henna do włosówNa nasze włosy negatywnie wpływają również chemiczne farby posiadające w składach m.in. szkodliwe sylikony oraz amoniak. Na kondycję naszych włosów pozytywnie wpływa natomiast naturalna henna, która umożliwia również koloryzację. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że moda na hennę dotarła do nas z Indii, w których farbowanie włosów za pomocą tego specyfiku znane jest już od wielu lat. Czysta henna do włosów składa się z naturalnych, ekologicznych składników, do których zalicza się m.in. sproszkowane barwniki pozyskane z ekstraktów roślinnych oraz ziół, które bogate są w minerały, witaminy (m.in. witaminę A, D oraz B), a także kwas oleinowy wygładzający otwarte łuski włosów. Henna nie tylko barwi więc nasze włosy na pożądany przez nas kolor, ale również pomaga nam walczyć z łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy oraz wypadaniem włosów. Najnowsze badania udowodniły również, że systematyczne stosowanie henny ma także realny wpływ na gęstość i objętość naszych włosów, które stają się dzięki temu grubsze i bardziej lśniące.

henna do włosówZiołowe farby do włosów na bazie henny, w przeciwieństwie do sztucznych, chemicznych farb koloryzujących, nie niszczą więc naszych włosów, a wręcz przeciwnie – wzmacniają je i odżywiają, dzięki czemu rosną one szybciej. Warto również podkreślić, że po hennę często sięgają również osoby posiadające delikatną, atopową skórę ze skłonnością do alergii, dla których tradycyjne farby okazują się zbyt silne. Henna gwarantuje nam bowiem delikatną, równomierną koloryzację. Sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza henny, które farbują pierwsze siwe włosy powstałe na skutek starzenia się. Co najważniejsze naturalna henna wnika w strukturę włosów i zamyka ich łuski, ale nie barwi je trwale. Koloryzacja ta dedykowana jest więc głownie osobom, którym zależy na delikatnej, naturalnej koloryzacji. Henny występują dziś w wielu kolorach, każdy z nas, z całą pewnością znajdzie więc odcień, który będzie mu odpowiadał.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również henna bezbarwna, która intensywnie odżywia skórę naszej głowy i wydobywa nasz naturalny kolor włosów. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że naturalna henna może być stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku.

Kategorie: Uroda

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder