Wiele kobiet ma problem z zakupem idealnej torebki. Z jednej strony torebka powinna być ładna, pasować stylem do najczęściej noszonych ubrań. Z drugiej musi być praktyczna, tak by dobrze się ją nosiło i by mieściły się w niej wszystkie rzeczy. Na rynku jest wiele sklepów z dodatkami, jednak często duży wybór tylko utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Na jakie torebki warto się zdecydować?

Torba z estetycznymi przetarciami

 torba skórzana vintageZdecydowanie dobrym wyborem będą torebki z naturalnej skóry. Skóra to materiał trwały, ładnie się starzejący i ponadczasowy. Poza torebkami wykonuje się z niej także paski, buty, czy kurtki. Skóra może być także barwiona, lakierowana, a także postarzana. Wyjątkowa torba skórzana vintage będzie przecierana na rogach i brzegach, tak by nadać jej wyglądu retro. Torebka będzie wyglądać na ,,zabytkową”, mimo iż będzie nowa. Można oczywiście kupić także torebki pokryte warstwą lakieru, które będą błyszczące. Takie torebki pasują do nowoczesnych stylizacji, można je zestawiać z biżuterią. Skóry matowe i zamszowe są za to bardzo eleganckie, idealnie sprawdzają się na wielkie wyjścia. Kolejna zaleta torebek ze skóry to ich różnorodność. Skóra to materiał bardzo plastyczny, łatwy w obróbce. Torebki wykonane ze skóry mogą być sztywne i miękkie, małe i duże, wąskie i szerokie.

 torba skórzana vintageNa przykład shopperki, to bardzo duże torby-worki, które muszą być miękkie, tak by ich ścianki były rozciągliwe. W ten sposób można pomieścić w torbie dużo zakupów. Z drugiej strony kopertówki zwykle są płaskie, sztywniejsze, mają mieścić jedynie kilka drobiazgów. Ważne jest to by się nie odkształcały i zawsze trzymały odpowiednią formę. Ze skóry da się zrobić każdą torebkę, od tych codziennych, po wieczorowe, w każdej formie. Wszystko zależy od obróbki. Na pewno nie można pominąć tego, że skórzane torebki dobrze wyglądają nawet po latach. Warto jest stosować do ich czyszczenia specjalnych środków, które zabezpieczą skórę przed pękaniem. Skóra naturalna po latach może mieć lekkie przetarcia, jednak wiele osób sądzi, że to dodaje jej uroku vintage.

Podsumowując, zakup skórzanej torebki to zdecydowanie dobra inwestycja.Taka torebka zawsze będzie wyglądać bardzo ładnie, można ją nosić na co dzień, na przykład do szkoły czy pracy, jak również na wielkie wyjścia, takie jak wesela, czy bale sylwestrowe. Z pewnością o torebkę skórzaną trzeba dbać, tak by jak najdłużej zachowała swoją formę oraz kolor. Jednak jest to nadal dobry zakup, ponieważ skórzane torebki nigdy nie wyjdą z mody i można je zestawiać w różnych stylizacjach.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder