Zadbane dłonie z perfekcyjnie wykonanym manicurem to wizytówka każdej kobiety. Naniesienie ciekawych wzorów i kolorów na paznokcie zapewnia także każdej wielbicielce oryginalnych zdobień lepsze samopoczucie i poprawę samooceny. Najmodniejsze obecnie malowanie z użyciem baz i lakierów hybrydowych zapewnia wytrzymały manicure, który wytrzymuje nawet do czterech tygodni w idealnym stanie.

Modny i trwały manicure

manicure hybrydowyJest to niezwykle praktyczna opcja dla wszystkich kobiet, które nie mają na co dzień czasu na malowanie paznokci. Niezależnie od tego, czy pielęgnację dłoni wraz ze zdobieniem paznokci wykonuje się w domu, czy też korzysta z profesjonalnych usług gabinetu kosmetycznego, warto pamiętać o tym, by narzędzia były sterylne. Higiena i troska o zdrowie to warunek konieczny do przeprowadzenia każdego zabiegu na skórę lub paznokcie. Jeżeli zapadnie decyzja o wizycie u kosmetyczki, należy zatem zwrócić uwagę, czy wyjmuje ona narzędzia przy klientce ze sterylnych opakowań. Tylko to gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko zakażenia groźnymi chorobami. W domowych warunkach również należy zdezynfekować narzędzia służące do manicure przed każdym kolejnym użyciem.

manicure hybrydowyNiezwykle ważną kwestią, która wpływa na trwałość i estetykę wykonanych zdobień jest odpowiednie przygotowanie paznokci oraz skórek pod zabieg. Wymaga to użycia specjalistycznych narzędzi, takich jak frezarka czy cążki do skórek, dlatego o ile wykonująca go osoba nie ma w tym doświadczenia i nie posiada odpowiedniego sprzętu, powinna zaniechać wykonywania zabiegu na własną rękę. Lepszym wyjściem będzie znalezienie profesjonalnego salonu kosmetycznego, który w swojej ofercie posiada usługi pielęgnacji dłoni. Jeśli jej głównym celem jest nadanie paznokciom oryginalnego i estetycznego wyglądu, to dobrą opcją będzie na przykład trwały manicure hybrydowy w Katowicach. Pracujące tam stylistyki salonów urody posiadają niezbędny sprzęt i kwalifikacje, by podjąć się zarówno zabiegów manicure, jak i pedicure. Na zabieg najlepiej jest przyjść ze zmytym lakierem i czystymi paznokciami, bez biżuterii. Znacznie przyspieszy i ułatwi to wykonanie całej usługi. Płytka paznokcia do zabiegu musi być zdrowa, a na dłoniach nie powinno być żadnych ranek. Z uwagi na zastosowanie lampy ledowej mogłyby one ulec dodatkowemu podrażnieniu, ponieważ sam proces polimeryzacji lakieru może wywoływać delikatnie drażniące doznania. Nie jest to jednak zabieg bolesny.

Aby wykonać go poprawnie, należy najpierw dokładnie opracować skórki wokół paznokci, a tym najlepiej zajmie się doświadczona stylistka paznokci. Prawidłowo wykonana usługa zapewnia trwałe i estetyczne efekty, które można podziwiać przez kilka tygodni.

Kategorie: Uroda

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder