Szacuje się, że każdy z nas przynajmniej dwa-trzy razy w roku korzysta z usług fryzjera. Salony fryzjerskie regularnie odwiedzają zwłaszcza kobiety, które systematycznie poddają się m.in. wymyślnym zabiegom koloryzacji.

Dobry fryzjer dużo zarabia

dobry fryzjerSzacuje się, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej znacznie częściej eksperymentują z włosami, jednak na przestrzeni ostatnich kilku lat wyraźne przemiany obserwujemy również w fryzjerstwie męskim. Sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza tzw. barberzy, zwani również potocznie golibrodami. Jakie fryzury cieszą się aktualnie największą popularnością wśród Polaków i na jakie wynagrodzenie może liczyć dobry fryzjer? Współcześnie coraz większą popularnością cieszy się tzw. nowoczesne fryzjerstwo, które proponuje odważne koloryzacje oraz niebanalne, asymetryczne strzyżenia. Kobiety w różnym wieku coraz częściej decydują się na odważne koloryzacje, za najmodniejsze kolory tego sezonu uznaje się m.in. pudrowy róż, popielatą szarość czy platynowy blond. Niestandardowe koloryzacje wymagają jednak wysokich kompetencji, z tego też powodu większość renomowanych fryzjerów uczęszcza dziś regularnie na różnorodne szkolenia oraz warsztaty, na których cenieni w branży fryzjerskiej eksperci zapoznają kursantów z tajnikami swego rzemiosła. Idealnym przykładem świadczącym o tym, że w dzisiejszych czasach klienci przykładają dużą uwagę do kompetencji danego fryzjera jest wysyp salonów fryzjerskich, w których eksperci zajmują się strzyżeniem, modelowanie i koloryzacją zarostów męskich.

dobry fryzjerKażdy kursant po odbyciu tego typu szkolenia uzyskuje certyfikat, który poświadcza o pozyskanej podczas warsztatów wiedzy. Najwięcej cenionych w branży fryzjerskiej stylistów świadczy swe usługi w dużych miastach takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Łódź. Warto również wspomnieć o tym, że wysokie kompetencje wiążą się automatycznie z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Dobry fryzjer w Łodzi potrafi zarobić nawet ponad 4000 zł miesięcznie, w Warszawie standardowe wynagrodzenie kompetentnego fryzjera może przekraczać nawet 5000 zł. Warto również wspomnieć o tym, że zarobki te mogą w przyszłości sukcesywnie wzrastać, zapotrzebowanie na dobrych, sprawdzonych fryzjerów jest bowiem ogromne. Za wysoką jakość świadczonych usług, współcześni, coraz bardziej świadomi klienci mogą zapłacić nawet najwyższą cenę. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że cenieni w branży fryzjerzy z biegiem lat mogą przerodzić się w żywą markę.

Idealnym przykładem owego zjawiska jest m.in. wysyp lansowanych aktualnie przez media stylistów, którzy prowadzą w telewizji własne programy oraz czeszą znanych celebrytów. Niektórzy fryzjerzy wypuszczają nawet własne linie kosmetyków, które dostępne są w wielu polskich drogeriach.

Kategorie: Uroda

Dodaj komentarz