Prowadzenie firmy cateringowej stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać o przygotowywanie posiłków, ich rozwożenie, nie zapominając przy tym że konkurencja nie śpi i trzeba stale dbać o reklamę. Dlatego też właściciel powinien zadbać o dobrą współpracę z dostawcami, tak by zawsze móc liczyć na najlepszej jakości produkty w najbardziej atrakcyjnych cenach. Z kim warto nawiązywać współpracę?

Dobra firma cateringowa

catering dietetyczny Na początku firma musi zadbać o wyposażenie kuchenne. Wiadomo, że przygotowanie posiłków dla kilkudziesięciu osób w jednym piekarniku jest rzeczą trudną. Dlatego też w kuchni takiej firmy musi się znaleźć kilka kuchenek, zlewów, zmywarek oraz duża przestrzeń do przygotowywania pysznych dań. Niezbędne są także garnki, patelnie, formy do pieczenia. Dobrze by było, gdyby przy kuchni znajdowała się chłodnia albo spiżarka na zapasy jedzenia. Zatem firma musi współpracować z dostawcami różnych sprzętów, mebli i wyposażenia kuchennego. Trzeba znaleźć także dostawcę produktów higienicznych. Podczas mycia zużywa się nie tylko dużo wody, ale także płynu do mycia naczyń, środków do czyszczenia powierzchni kuchennych, ręczników papierowych, gąbek.

catering dietetyczny Teoretycznie takie rzeczy nie kosztują wiele, ale różnica między cenami w hurcie i w detalu sięgają kilkunastu procent. W skali roku może to generować spore oszczędności, które można przeznaczyć na coś ważniejszego niż płyn do naczyń. Oczywiście jeśli ktoś oferuje catering dietetyczny Toruń czy Bydgoszcz to miasto w których można znaleźć dobrych dostawców jedzenia. Lokalni rolnicy dostarczą świeżych warzyw i owoców, a także mięsa. Ryby zwykle trzeba kupować w hurtowniach, podobnie jak produkty bardziej egzotyczne np. kwiaty jadalne, czy owoce południowe. Jedzenie musi być nie tylko świeże, ale i smaczne. Nic nie może być zepsute, spleśniałe, czy poobijane. Firma cateringowa na pewno powinna też zainwestować w dobrą flotę pojazdów. Jeżdżąc po różnych miastach wyrabia się setki kilometrów, a benzyna stale drożeje. Warto kupić samochody hybrydowe lub te pobierające mało paliwa. Można też kupić zbiornik na paliwo, dzięki któremu można zamawiać benzynę hurtowo, a auta można tankować na firmowym parkingu.

Przedsiębiorstwo oferujące dietę pudełkową może też zamówić firmowe koszulki z logo dla swoich pracowników zajmujących się rozwożeniem posiłków. Niezbędna będzie też duża liczba opakowań na jedzenie, foliowe torebki z nadrukiem firmowym, czy też usługa oklejania auta firmowego. Każda okazja na rozreklamowanie działalności jest ważna i godna wykorzystania.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz